Co sebou do školky

Podepsaný baťůžek: přiměřeně velký (Zůstává celoročně ve školce.)

Bačkory: se světlou podrážkou a s pevnou patou, které si dítě umí samo obout či zapnout. Vhodné jsou i ortopedické sandálky. (Nevhodné jsou boty typu „crocs“, pantofle, tenisky a domácí zvířecí bačkůrky.)

Oblečení:

Do třídy: tričko, legíny, tepláky, sukně (ne dlouhé). Vše pohodlné, praktické a pro dítě zvládnutelné.

Na zahradu: venkovní tepláky (určitě se ušpiní), triko, mikinu, bundu, čepici, šálu, rukavice apod. (dle počasí), sportovní boty, sandály, nepromokavé boty (holínky), pláštěnku pro případ deště (ne deštník). I když prší, občas chodíme na zahradu školy nebo na krátké procházky.

Na spaní: Pyžamo, které vždy v pátek děti odnášejí domů, a v pondělí nosí čisté.

Náhradní oblečení: Spodní prádlo, tričko, tepláky, ponožky (Zůstává celoročně v kapsáři nebo skříňce v šatně MŠ. Vložte je do igelitové tašky. Dle potřeby se obměňuje, zpravidla 1x týdně).

Do tělocvičny: tepláky nebo legíny, triko, cvičky nebo interiérové tenisky s bílou podrážkou.

VEŠKERÉ OBLEČENÍ DO ŠKOLKY PODEPISUJTE

Pro zdraví: Čistý zubní kartáček (během školního roku se bude měnit). Dále hřeben či kartáč na vlasy s dírkou na pověšení.

Další potřeby: Dle dohody s učitelkami – 2 balíky (po 10 ks) papírových kapesníků, mohou být i tzv. “tahací”. Dále 2 balíky papírových ubrousků, 1 balíček vlhčených ubrousků, 8 ks rolí toaletního papíru, 2 zubní pasty, 2 tekutá mýdla s pumpičkou.Tyto potřeby nepodepisujte.

Budou-li mít rodiče možnost poskytnout dětem nějaké pomůcky (např. papír, pastelky, hračky), rádi je uvítáme. Je vhodné se předem domluvit s učitelkami.

Děkujeme za pochopení.